Preskočiť na obsah

Dotácia od ŽSK na základe Zmluvy o poskytnutí dotácie č.13/2023/OE/T1.30

Zverejnené 10.8.2023.

Kategória

Obec Žabokreky získala dotáciu vo výške 900,00 € z dotačného programu Regionálne dotácie na účel účasti na financovaní spoločných úloh v záujme rozvoja územia Žilinského samosprávneho kraja, v oblasti podpora rozvoja aktívnych komunít a záujmovej samosprávy s dôrazom na podporu a stabilizáciu mladých ľudí a ich orqanizácií z rozpočtu poskytovatel’a.

Cieľom podporovanej činnosti bolo zorganizovať v Žabokrekoch medzinárodne uznávaný futbalový turnaj s názvom Kraľovany cup určený pre deti kategórií U7, U8, U9, U10, U11, U12 a U13. V uplynulých 2 rokoch po náročnom covidovom období sa naše najmenšie deti zaľúbili do futbalu. Cieľ podporovanej činnosti bol naplnený zorganizovaním turnaja v dňoch 04.-05.06.2023.

Ukázalo sa,že napriek dlhšej prestávke v tréningoch počas covidového obdobia sú naši najmenší v perfektnej kondícii a na turnaji sa ukázali ako jedni z najlepších. Isto bolo výhodou aj to,že poznajú športový areál a mali tu podporu celých rodín. Počas turnaja bolo v sprievodných podujatiach ponúknuté všetkým deťom aby športovali a dosahovali podobné pocity tímovej radosti a spolupráce ako videli v športových kluboch na ihriskách.

Na turnaji sa zúčastnilo isto viac ako 1000 ľudí, lebo veľa družstiev prišlo s kompletnou fanúšikovskou podporou, ktorú tvoria obetaví rodičia,starí rodičia,súrodenci.. Zároveň bolo krásne počasie a náš areál je ako stvorený na relax a odpočinok aj pre ne-futbalistov…Účasť prijali aj tímy z PL.