Preskočiť na obsah

Obnova parku s pomníkom obetiam II. svetovej vojny

Zverejnené 13.7.2019.

Kategória

Obec Žabokreky získala od Nadácie Centra pre filantropiu peňažný dar  vo výške 800,00 €, určený na obnovu parku s pomníkom obetiam II. svetovej vojny.

Dátum začatia projektu: 13.07.2019
Dátum ukončenia projektu: 30.09.2019
Miesto realizácie projektu (obec/mesto): centrum obce – park s pomníkom obetiam II.svetovej vojny pri KD Žabokreky
Podpora projektu: Nadácia Centra pre filantropiu
Suma: 800 €

V našej obci stále žijú pamätníci hróz II.svetovej vojny. Centrálny park s pomníkom obetiam je miesto piety a úcty, veď mená na pomníku sú živé v priamych potomkoch obetí, naich rodákov, poväčšinou naozaj mladučkých ľudí, ktorí svoj život obetovali v boji za slobodu.

Parčík je často navštevovaný a jeho vzhľad napriek pravidelnému koseniu trávy a výsadbe kvetín bol mierne schátralý. Toto mietso potrebovalo oživiť a obnoveným vzhľadom upútať pozornosť aj mládeže na potrebu ochrany slobody. Na základe iniciatívy a s pomocou dobrovoľníkov sa nám oba tieto zámery podarili.

Množstvo ľudí na oslavách SNP, ktorí prišli aby vzdali v posledné augustové dni svoju úctu nás veľmi potešili. Podpora s akou sme sa počas renovácie parku a pomníka stretávali bola veľmi povzbudivá a napĺňala radosťou, lebo iba pri činnosti, ktorá má taký pozitívny ohlas širokej verejnosti každý dobrovoľník zabudne na doslova „lopotenie sa“ pri tonách kameňov a zeminy. Sme hrdí na našich ľudí a veľmi im ďakujeme.