Preskočiť na obsah

Poznávame, učíme sa, vonku nám je hej

Zverejnené 22.2.2021.

Kategória

Obec Žabokreky získala od nadácie: 365.nadácia peňažný dar  vo výške 2.000 € na projekt „Poznávame, učíme sa, vonku nám je hej“.

Na dvore Materskej školy Žabokreky nám pribudla nová učebňa – taká malá envirotrieda. Deti mali uplynulý školský rok náročný, opatrenia na zabránenie šírenia koronavírusu COVID-19 obmedzili pestrosť aktivít v učebniach priamo v škôlke , ale každé ohrozenie znamená príležitosť a tak sme s ochotnými rodičmi a starými rodičmi pod vedením pani učiteliek začali klásť väčší dôraz na pobyt a výuku vonku.

Tvoriť vonku na čerstvom vzduchu , pestovať si vlastnú zeleninku, polievať mladučké rastlinky, pestovť kvietky a kríčky na škôlkárskom dvore sa ukázalo byť ako skvelé a inšpiratívne rozšírenie školského vzdelávacieho plánu .

Rodičia sami obdivovali prácu detí a na spoluprácu sme prizvali tých najväčších regionálnych odborníkov zo ZO Zväzu záhradkárov Slovenska. Ing. Marian Sopko a Ing.Peter Bella priamo na dvore založili kompost aj hriadky, vysvetlili deťom , rodičom aj učiteľom ako sa správne o kompost aj o hriadky starať a dokonca ochotne chodili a chodia monitorovať výsledky našej práce.

Týmto projektom chceme naplniť filozofiu veľkej myšlienky Roberta Fulghama: Všetko čo v živote potrebujem vedieť som sa naučil v Materskej škole :).

Dátum začatia projektu: 22.02.2021
Dátum ukončenia projektu: 31.08.2021
Miesto realizácie projektu (obec/mesto): Žabokreky
Miesto realizácie projektu (presná adresa): Žabokreky parcela KN-C č.66/10
Podpora projektu: Nadácia Poštovej banky : 365.nadacia
Suma: 2.000 €