Preskočiť na obsah

Záhradkári, ukážte svoje skvosty na Dožinkách v Múzeu slovenskej dediny

Zverejnené 16.8.2023.

Kategória

Milí záhradkári, máte radi svoju prácu a chcete sa s ňou pochváliť? Máte záujem o históriu a tradície našich predkov? Chcete sa naučiť niečo nové a zaujímavé o pestovaní ovocia a zeleniny? Ak áno, tak máme pre vás skvelú ponuku!

Príďte sa s nami zabaviť na Dožinkách v Múzeu slovenskej dediny, ktoré sa budú konať v nedeľu 20. augusta 2023 od 10.00 hod. Uvidíte, ako sa kedysi slávila úroda na dedine, aké boli dožinkové zvyky a rituály, aké nástroje a stroje sa používali na poľnohospodársku prácu.

Ale to nie je všetko! Môžete sa tiež zapojiť do vzdelávacieho cyklu Uč sa v múzeu!, ktorý je realizovaný s finančnou podporou mesta Martin. V spolupráci so ZO Slovenského zväzu záhradkárov Vrútky KB 22-68 sa dozviete viac o tom, ako správne zbierať úrodu, ako pripraviť pôdu a sady na zimu, ako pestovať staré odrody ovocia a ako sa vyhnúť chorobám a škodcom.

Na šieste pokračovanie Záhradkárskych prednášok prídu aj renomovaní hostia: Ing. Eva Šidová, PhD., jedna z najväčších odborníčok na pomológiu na Slovensku, a Miloš Polcer, bývalý profesionálny ovocinár a nadšený záhradkár.

A nakoniec, nezabudnite si priniesť svoje najlepšie plody zo svojej záhradky! Pod záštitou Vrútockých záhradkárov budete mať možnosť ukázať svoje unikátne kúsky a pochváliť sa pred ostatnými.

Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť stráviť príjemný deň plný zábavy, vzdelania a pohody. Tešíme sa na vás na Dožinkách v Múzeu slovenskej dediny!